ASTROLOJİ

28 Haziran 2024

Bizi Aydınlatan Sirius'un Işığıyla Aydınlanalım!

Et Terabin Sothis Terabin!

Işık İle Çözül ve Aydınlan!

Her yıl Temmuz ayının 4 – 5 ve 6'sında, 14 derece Yengeç burcunda Güneş - Sirius kavuşumu meydana gelir. Bu yıl, 6 Temmuz'da, özellikle ikindi vaktinde gerçekleşecek olan bu tarihi, 1 yıllık kaderin ifadesi olarak görür, bu dönem boyunca gelecekteki kadersel etkileri bu günü referans alarak tahmin ederiz.

Eski Mısır medeniyeti başta olmak üzere birçok kültürde, bu kavuşum büyük önem taşır. Karma astrolojide "Sodep Sothıs" günü olarak adlandırılır. Eski Mısır'da "Kutsal İsis Günü", Eski Türklerde "Gök Kurt" ve İslamiyet'teki "Kadir Gecesi" enerjisine benzer bir etki yansır gökyüzünden. Güneş bize ışık ve enerji verirken, Güneş'in Güneş'i olan Sirius onun üstünde bir rol üstlenir.

Sirius, Kur'an'da Güneşten sonra adı geçen tek yıldızdır. Necm suresinde Şi'ra yıldızı olarak anılır. 2024'te, Sirius A ile yaşayacağımız için parlaklığı yüksek (-1,47 kadir derecesi) olacak olan bu yılın etkilerini daha fazla hissedeceğiz.

Hatırlayalım; 8,5 yıl önce neredeydik? Neler yapmıştık? Hangi kararları almıştık ve neler yaşamıştık? O dönemin ilahi adaleti şimdi tecelli ediyor ve bugün yaşadıklarımızın olumlu ve olumsuz karmalar olarak 8,5 yıl sonra karşımıza çıkacağını belirtiyor.

Neden 8,5 yıl derseniz; Sirius, dünyaya 8,5 ışık yılı uzaklıkta ve Sirius'un ışığı 8,5 yıl sonra bize ulaşır. Bu nedenle, yaptıklarımızın karması 8,5 yıl sonra bize geri döner.

Gökyüzündeki En Parlak Yıldız Sirius'u Tanıyalım!

Sirius yıldızı, Canis Major takımyıldızının en parlak üyesidir. Dünya'ya yaklaşık 8,6 ışık yılı uzaklıkta bulunan ve Güneş'e en yakın yedinci yıldızdır. Kendisine iki Güneş büyüklüğünde diyebiliriz. Güneş’ten 1,7 kat daha büyük ve 25 kat daha parlaktır. Bu nedenle etkisi daha fazla hissedilir ve çıplak gözle görülebilir. Tanımlama şöyledir; Sirius (The Sir) patron iken, Güneş onun çırağıdır. Eski Mısır'da İsis olarak bilinir. Mavimsi bir renge sahiptir.

Sirius B ise beyaz cüce olarak adlandırılır. Enerji üretmeyen, ölmüş bir yıldızdır ve sadece çekirdeğinden yaydığı enerjiyi sürdürür. Sirius B'nin çapı Dünya kadar küçüktür ve sadece teleskopla gözlemlenebilir. Eski Mısır'da Osiris olarak anılır.

Eski Mısır tapınaklarında bulunan iç odaların Sirius'u görmesi için inşa edildiği bilinmektedir. Örneğin, Keops Piramidi'nin Kraliçe Odası'nda açılan bir kanal, sadece Sirius'u görmek amacıyla yapılmıştır.

Sirius, köpekler ve kurtlarla ilişkilidir. Türklerde Asena, Romalılarda Remus ve Romulus'u emziren dişi kurt sembolizmi, Sirius sabit yıldızıyla ilişkilidir.

Atatürk, ilk para basımında kurt figürünü kullanmıştır. Türklerdeki Gök Kurt, gökyüzüne bakan, mavi gözlü bir şekle sahiptir.

Sirius koruyucu, gözlemleyici ve kollayıcıdır. Kutsal dişi arketipidir. Ün, yetkinlik, şöhret, güzel kader, şans ve kutsama sağlar. Doğum haritalarınızda Sirius kavuşumu iyicil bir gezegeninizle, Ay, Venüs ve Jüpiter gibi, dünyaya şanslı ve iyi karmayla geldiğinizi gösterir. Haritalarda kötücüllerin konumu, Mars ve Satürn gibi ateşli hastalıkları, köpek ısırıklarını ve kuduz gibi sorunları vurgular.

Bu Özel Zamanı Yılda Bir Kez Nasıl Değerlendirebiliriz?

Bu yıl 06.07.2024 saat 17:00 civarı yüksek enerjili bir zaman dilimidir. Enerjiyi harekete geçirmek için birilerine yardım etmek, sokak hayvanlarına veya ihtiyaç sahibi çocuklara yardım etmek uygun olabilir. Ayrıca Lux Et Terabin Sothis Terabin! 108 kez okumak da fayda sağlayabilir. Bu yıl, Sirius A kavuşumu gerçekleşecek, yani Ak Köpek, hayırlı bir birleşim olacak ve insanlığa şanslar sunacak.

Burçlara Göre Mucizeler Nereden Gelebilir?

Koç; Ev, aile ve gayrimenkul konularında şanslar sunabilir. Eğer anne veya baba hasta ise, iyileşme şansı ortaya çıkabilir.

Boğa; Kardeşler, yakın akrabalar ve komşulardan destek alabilir, araç değiştirme fırsatı yakalayabilir veya işbirlikleri geliştirebilir.

İkizler; Maddi kaynaklarda artış yaşanabilir, doğru yatırımlar yapabilir ve kariyer değişiklikleri yaşayabilirsiniz.

Yengeç; Öne çıkabilir, güzellikle ilgili çalışmalarda fark yaratabilirsiniz.

Aslan; Korkularınızı yenme fırsatı bulabilir, kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz.

Başak; Sosyal çevreden destek görebilir, evlilik veya boşanma gibi kararlar alabilirsiniz.

Terazi; Kariyerde büyük gelişmeler yaşanabilir, ekip arkadaşlarından destekler alabilirsiniz.

Akrep; Yurtdışı işleri ve adaletle ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir, çocuk sahibi olabilir veya ciddi bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz.

Yay; Dolaylı gelirlerde artış yaşanabilir, miras, komisyon veya nafaka gibi gelirler artabilir. Eşinizin geliri de artabilir.

Oğlak; Evlilik veya ortaklık kararları alabilir, zor haritalarda boşanmalar yaşanabilir.

Kova; İş arkadaşları veya günlük rutinlerde şanslar elde edebilirsiniz.

Balık; Büyük bir aşk hikâyesi başlayabilir, çocuk sahibi olabilir veya hobilerinizden gelir elde edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Reservation Background