KEŞFET

17 Ocak 2023

Not Defterinizi Hazırlayın: 2023 Yılının Önemli Astrolojik Tarihleri

2023'e hoş geldiniz! Güneş'in etrafındaki bir turu daha tamamladığınız için tebrikler. Bu yıl, çok sayıda retro ve potansiyel olarak hayatı kesintiye uğratabilecek tutulmalar söz konusu. Ve tabii ki, burcunuzu etkileyen farklı gezegen geçişleri de… Konu 2023 astroloji olduğunda, not edilmesi gereken birçok önemli tarih olsa da siz kişisel yıldız falınızı okuma eyleminin tadını çıkarmaya çalışın. Sonuçta, bütün mesele eğlenmek! Herhangi bir retro veya tutulma, kulağa ne kadar korkutucu gelse de, unutmayın; daha önce bu tür kozmik olaylardan onlarca kez kurtuldunuz! Dolayısıyla onları bir kez daha atlatacağınızdan emin olabilirsiniz. Her yıl daha da güçleniyorsunuz, bu nedenle 2023, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye devam etmek için sadece bir fırsat. İşte 2023 yılının önemli astrolojik tarihleri:

2023'teki önemli tarihler: Yılın büyük astrolojik olayları

Her yıl, astrolojik öneme sahip bazı tarihler vardır. Bunlar genellikle retroları, Güneş ve Ay tutulmalarını, gezegenlerin ileri hareketlerini, dolunayları ve yeni ayları içerir. Siz de aşağıdaki tarihleri ​​takviminize şimdiden not edebilirsiniz:

2023 Retro Tarihleri

 • 12 Ocak Perşembe Mars ileri gidiyor.
 • 18 Ocak Çarşamba Merkür ileri gidiyor.
 • 22 Ocak Pazar Uranüs ileri gidiyor.
 • 21 Nisan Cuma Merkür geri gidiyor.
 • 1 Mayıs Pazartesi Plüton geri hareketine başlıyor.
 • 14 Mayıs Pazar Merkür ileri gidiyor.
 • 17 Haziran Cumartesi Satürn geri gidiyor.
 • 30 Haziran Cuma Neptün geri gidiyor.
 • 22 Temmuz Cumartesi Venüs retrosu başlıyor.
 • 23 Ağustos Çarşamba Merkür geri gidiyor.
 • 28 Ağustos Pazartesi Uranüs geri gidiyor.
 • 3 Eylül Pazar Venüs ileri gidiyor.
 • 4 Eylül Pazartesi Jüpiter geri gidiyor.
 • 15 Eylül Cuma Merkür ileri gidiyor.
 • 10 Ekim Salı Plüton ileri gidiyor.
 • 4 Kasım Cumartesi Satürn ileri gidiyor.
 • 6 Aralık Çarşamba Neptün ileri gidiyor.
 • 13 Aralık Çarşamba Merkür geri gidiyor.
 • 30 Aralık Cumartesi Jüpiter ileri gidiyor.

Gezegenlerin Geriye ve İleriye Gitmesinin Önemi

2023 retro tarihlerini artık biliyorsunuz. Peki ama tüm bu tarihler ne anlama geliyor? 2023 Mars'ın ileri hareketiyle başladı. Mars, cinsiyetten bağımsız olarak hepimizin içindeki "ilahi eril" enerji ile ilişkilendirilir. Ayrıca girişkenliği ve saldırganlığı yönettiği için 2023'ün ilk birkaç gününde uyuşukluk hissetmeniz sürpriz değildi...

18 Ocak günü, ünlü iletişim gezegeni Merkür ise ileri hareket halinde olacak. Ayrıca yukarıda görebileceğiniz gibi birkaç farklı tarihte ileri ve geri hareketleri söz konusu. Bu tarihler sırasında e-postalarınızı göndermeden önce iki kez okuyun ve geri dönen eski sevgililere karşı mesaj kutunuzu kontrol edin.

2023 başlarken eksantrik gezegen Uranüs de geri harekette ve 22 Ocak Pazar günü ileri gitmeye başlıyor. 28 Ağustos Pazartesi günü, yılın geri kalanında burada kalmak üzere tekrar retroya giriyor. Uranüs sosyal normlardan kopmak, adalet için savaşmak gibi konularla ilgili. O geriye giderken yapmanız gereken, başkalarının ne düşündüğü konusunda endişelenmemek ve değerlerinize göre yaşamak.

Yeraltı dünyasının tanrısı Pluto, 1 Mayıs Pazartesi gününden 10 Ekim Salı gününe kadar retroda. Bu gezegen ürkütücü bir üne sahip olsa da, tamamen dönüşümle ilgili. Gerilemesi sırasında, yıldızlar sizden kötü alışkanlıklarınızı belirlemenizi ve bırakmanızı ister. Aynı şekilde, Satürn'ün 17 Haziran- 4 Kasım arası geri hareketi sırasında herhangi bir sağlıksız alışkanlık sizi yakalayabilir. Endişelenmeyin, bu tehlikeli değil. Çünkü Satürn yılın neredeyse yarısında geri hareket halinde. Eğer yeterince uyumuyorsanız geriye giden Satürn size biraz dinlenmeniz gerektiğini hatırlatır

Neptün 30 Haziran- 6 Aralık arasında gerilerken, göreviniz kendinize ruhsal olarak bakmak. Eğer inançlı biri değilseniz bile duygusal ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olun. Meditasyon yaparak, atalarınızla bağlantı kurarak, tarot kartlarını kullanarak, dua ederek veya bunların hepsiyle ruhunuzu besleyin.

22 Temmuz- 3 Eylül arası Venüs gerilerken görünüşünüzde veya güzellik ritüellerinizde büyük değişiklikler yapmayın. Venüs aşkı, güzelliği ve parayı yönettiği için bu geçiş romantik veya finansal konularda sizi durgunlaştırabilir ama korkmayın, geçecek...

Son olarak, şans gezegeni Jüpiter 4 Eylül- 30 Aralık arasında gerilerken, kendinizi her zamankinden daha felsefi hissedebilir ve problem çözmede yeni bir yaklaşım benimseyebilir veya maceralara atılabilirsiniz. Unutmayın, gezegen gerilemeleri o kadar da kötü değil… Daha önce de pek çok kez üstesinden geldiniz.

2023 Tutulma Tarihleri

 • 20 Nisan Perşembe Koç burcunda Yeni ay ve Güneş tutulması
 • 5 Mayıs Cuma Akrep burcunda Dolunay ve Ay tutulması
 • 14 Ekim Cumartesi Terazi burcunda Yeni ay ve Güneş tutulması
 • 28 Ekim Cumartesi Boğa burcunda Dolunay ve Ay tutulması

Burcunuz ne olursa olsun, 2023'teki tutulma tarihlerini not etmenizde fayda var. Çünkü, tutulmalar sizi endişeli ve paranoyak hissettirebilir, küçük kavgalara neden olabilir. Ayrıca, genellikle kaçındığınız şeyler konusunda bir eylem getirirler.

Güneş tutulmaları, Yeni ay sırasında, Güneş ve Ay aynı burçta, aynı derecede konumlandığı zaman meydana gelir. 2023'te iki güneş tutulması var. Bu tarihler yeni başlangıçlarla ilişkilendirilir ve yaratabilecekleri strese rağmen genellikle beklenmedik fırsatları önünüze getirirler.

Bunun aksine Ay tutulmaları, Ay'ın Dünya'nın gölgesinden çıktığı Dolunay evresinde meydana gelir. Bu yıl, yine iki tane Ay tutulması var. Bu tarihler, bir döngünün sonlanması ve tamamlanması ile ilişkilendirilir. Bu nedenle, böyle dönemlerde kendi kendinizi yatıştıracak eylemlerde bulunun. Tartışmaya yenik düşerseniz veya düşünmeden hareket ederseniz, bir ayrılığa veya hazır olmadığınız bir sona neden olabilirsiniz.

Retro ve tutulma tarihlerini not ettiyseniz artık 2023 yılında gökyüzünde ne gibi değişimlerin beklendiğinden haberdarsınız demektir. Keyifli, mutlu ve huzurlu bir yıl olsun!

Benzer Yazılar

Reservation Background