KEŞFET

27 Ocak 2023

Birlikte Keyfini Çıkarabileceğiniz 6 Sevgililer Günü Fikri

Sevgililer Günü kapıda! İster üç aydır ister otuz yıldır birlikte olun, harika bir Sevgililer Günü fikri bulmak son derece stresli olabilir. Neyse ki size iyi haberlerimiz var! Sevgililer Günü'nü sevgiliniz, eşiniz ya da henüz yolun çok başında olduğunuz biri için bile özel kılmanın sayısız yolu var...

Sevdiğiniz kişinin kalbine giden yol midesinden geçiyorsa, o şatafatlı akşam yemeğini atlayın ve birlikte online bir aşçılık kursuna katılın ya da ona yatakta harika bir kahvaltı ısmarlayın. Belki salsa yapmayı öğrenebilir, onun için müzede sergilenmeye layık bir natürmort çizebilir veya ikiniz için bir vizyon panosu yapabilirsiniz... Sevgililer Günü'nde daha düşük bir bütçeli bir şeyler yapmak istiyorsanız (manzaralı bir yürüyüş, rekabetçi bir oyun gecesi veya evde keyifli bir masaj) yapabileceğiniz pek çok şey olduğundan bahsetmiyoruz bile!

Sizin için harika Sevgililer Günü fikirlerini bir araya getirdik. Şimdi tek yapmanız gereken şık bir şeyler giymek ve ruh halinizi belirleyen şarkılardan oluşan bir çalma listesi hazırlamak! Hediyeniz ne olursa olsun, ona düşünceli bir aşk notu eklemeyi unutmayın!

1.İlk buluşmaya geri dönün...

Bu özel günde, onu her şeyin başladığı yere götürmeye ne dersiniz? Partnerinizle ilk randevunuz neredeydi? Eğer mümkünse yeniden oraya gidin. Şu an imkansız diyorsanız da elinizden geldiğince o titreşimi yeniden yaratın, belki farklı bir yerde aynı ortamı yeniden canlandırabilirsiniz. Bunu yapmak, ikinize de midenizdeki kelebekler ve gergin kısa cümlelerle dolu o ilk buluşmadan bu yana, birlikte ne kadar yol kat ettiğinizi hatırlatacak.

2.Birlikte iyiliği yayın...

Kalbiniz veya mevcut koşullarınız kimsesiz çocuklarla zaman geçirmeye elvermiyorsa, üzülmeyin. Değerlendirebileceğiniz birçok farklı gönüllülük fırsatı var! Mesela kendi çevrenizden bildiğiniz ihtiyaç sahibi çocuklar için birlikte kışlık alışveriş yapabilir ya da hayvan barınaklarını ziyaret ederek mama bağışlayabilirsiniz. Birbirinizi iyilik yaparken görmenin size ne kadar sıcak hissettireceğini tahmin etmek zor değil.

3.Derin sohbet gecesi düzenleyin...

Biz zaten sürekli derin sohbetler yapıyoruz, diyebilirsiniz. Ama bu, o gecelerden çok farklı olacak. Çiftlerin birbirleriyle daha derinden bağlantı kurmasına yardımcı olmayı amaçlayan onlarca soru kartı sitesi var. Bu sitelerde yer alan sorular, onunla daha önce hiç aklınıza gelmeyen şeyleri konuşmanızı sağlayabilir. Sizin için bir tane örnek bırakıyoruz... (https://munjoonteo.github.io/wnrs/) En sevdiğiniz kişi hakkında daha fazla şey öğreneceğiniz; uzun, romantik bir geceden daha harika ne olabilir ki?

4.Buz pateni deneyimi yaşayın...

Artık iklimden bağımsız olarak birçok şehirde buz pateni pistleri var. Eğer bu eğlenceli deneyim size de çok tatlı ve romantik geliyorsa, birlikte denemeye ne dersiniz? Örneğin, İstanbul'da yaşıyorsanız buz pateni yapabileceğiniz yerlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • World Atlantis Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan Atlantis Buz Pisti, Pendik
  • İBB Silivrikapı Buz Pisti ve Spor Tesisi, Fatih
  • UNIQ İstanbul Winter Tales, Ayazağa
  • Optimum Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan Buzluk Buz Pisti, Ataşehir
  • Metroport Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan Flash Ice Buz Pisti, Bahçelievler

        İstanbul’da yaşamıyorsanız da şehrinizdeki buz pateni pistlerini hemen araştırmaya başlayabilirsiniz.              Pistte yan yana süzülürken ara sıra birbirinizin üşüyen ellerinizi ısıtmayı unutmayın. :)

5.Aşk dolu bir hazine avı düzenleyin...

Hazine avını daha önce duymuş olabilirsiniz. Sevgilinizi gün boyu şaşırtmaya devam etmek için ona bir sürü yüzünü güldürecek küçük hediyeler satın alın. Bunları kısa aşk notlarıyla birlikte evinizdeki farklı yerlere saklayın. Hatta imkanınız varsa iş yerindeki çekmecesine de bırakabilirsiniz. Her yere ufak ipuçları koyun ve sevgilinizin mutluluğu adım adım keşfetmesini seyredin. Çok keyif alacağına eminiz…

6.Çift olarak masaj yaptırın...

Psikolog ve ilişki uzmanı Paulette Sherman eğer zamanınız varsa, Sevgililer Günü’nde rahatlamak ve partnerinizle birbirinize odaklanmak için romantik bir gün planlamanızı öneriyor.
Sapanca Gölü kıyısında büyülü bir atmosfer sunan Richmond Nua’yı dilerseniz konaklaman da günübirlik olarak ziyaret ederek unutulmaz bir gün planlayabilirsiniz. Gün boyunca ödüllü Spa’sının keyfini çıkartabilir, onlarca seçenek arasından size en iyi gelecek masajı çift olarak deneyimleyebilir, ardından Sapanca Gölü’ne karşı romantik bir yemek ile günü sonlandırabilirsiniz.

Eğer böyle bir bütçeniz yoksa mumlar ile romantik bir ambiyans hazırlayarak birbirinizin en sevdiği esanslara göre seçeceğiniz yağlar ile ona kendi ellerinizle de masaj yapabilirsiniz. Evde Spa ve masaj keyfini yaşamak için birlikte alışverişe çıkmayı da listenize eklemeyi unutmayın.

Benzer Yazılar

Reservation Background