KEŞFET

20 Mayıs 2022

O’na Duyduğunuz Sevgiyi Gözler Önüne Serecek 6 Babalar Günü Hediyesi

Her yıl Haziran ayının 3. pazarında kutlanan Babalar Günü kapıda! Babanız, her zaman olduğu gibi bu özel gün için bir şey istemediğini söyleyebilir ama yapmanız gerekeni siz daha iyi bilirsiniz. Ne de olsa size, sizin için önemli olan insanların varlıklarını kutlamayı “O” öğretti. Bu yüzden, tüm fırtınalarda yamacına saklandığınız, yaşamınız boyunca hep bir adım arkanızda bekleyerek size gücünü hissettiren bu adama duyduğunuz sevgiyi gösterebileceğiniz bir an varsa, bu tam anlamıyla Babalar Günü!

İlk kez 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’da kutlanan Babalar Günü’nün hikayesini merak ediyorsanız, hediye önerilerimize geçmeden önce bu özel günün geçmişte nasıl ortaya çıktığına da değinmek istedik. Babalar Günü, Amerikan savaş gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd’un annelerinin yokluğunda 6 çocuğunu tek başına büyüten babası için özel bir gün yaratmak istemesiyle ortaya çıkmış. Dodd, babasının doğum günü olan 5 Haziran’ı Babalar Günü olarak kutlamayı planlasa da hazırlıklar yetişmediği için kutlamalar haziranın üçüncü pazar gününe kalmış. Daha sonra ABD Başkanı Calvin Coolidge tarafından da kutlamalar desteklenmiş. Ancak, resmi olarak kabul edilmesi 1966 yılında dönemin başkanı Lyndon Johnson tarafından gerçekleşmiş ve her yıl haziran ayının üçüncü pazarı Babalar Günü olarak kabul edilmiş.

Hiçbir zaman desteklerini ve sevgilerini esirgemeyen babalarımız hediyeye hiç gerek olmadığını sıkça dile getirseler de bu özel günü daha da taçlandırmak isterseniz hediye almayı düşünebilirsiniz. Ancak babanız için harika bir hediye bulmanın kolay bir iş olmadığını biliyoruz, özellikle de ona bir çekmecede toz toplamayan benzersiz bir şey sunmak istiyorsanız… Onu ne kadar sevdiğinizi göstermek için sizi, asla beklemeyeceği benzersiz bir hediye ile kalıpların dışında düşünmeye davet ediyoruz. Elbette her gün kullanabileceği daha pratik bir hediye de alabilirsiniz. Her iki durumda da size yardım etmek için buradayız. Seçiminiz ne olursa olsun, düşünceli hediyeniz karşısında biricik babanızın kalbinin neşeyle dolup taşacağına eminiz.

Birlikte geçirdiğiniz günleri hatırlatan bir fotoğraf albümü hazırlayın

Babanızla geçirdiğiniz en güzel günler, elbette onun da hayatının en güzel günleri. O kıymetli anları fotoğrafa aktararak onlara hak ettikleri kalıcılığı vermeye ne dersiniz? Muhtemelen zaten bir aile albümünüz var. Ancak son yıllarda akıllı telefonlar hayatımızın merkezinde yer aldığından, çoğu güzel anı sanal galerilere hapsedip unutuyoruz. Bu yüzden ikinizin de çok sevdiği fotoğrafları galerilerinizden toplayın ve onlardan oluşan anlamlı bir fotoğraf albümü oluşturun. Belki her bir fotoğrafın altına, o ana dair anlamlı bir cümle de yazmak istersiniz…

İkiniz için bir hafta sonu kaçamağı planlayın

 Yaklaşan Babalar Günü için benzersiz anılarınıza bir yenisini eklemek de bir başka hediye seçeneği. Hayatın koşturmacası içerisinde babalarımıza belki çocukluğumuzdakinden çok daha az zaman ayırıyoruz. Oysa hepimiz biliyoruz ki, yan yana olduğumuz her an çok kıymetli. Eğer size de bir süreliğine yeniden onun küçük çocuğu olma fikri harika geliyorsa özel bir hafta sonu kaçamağı planlayın. Gideceğiniz yer, birlikte yapmayı en çok sevdiğiniz aktivitelere imkan tanıyacak bir yer olsun. Örneğin bir sahil kenarında balık tutabilir, birlikte futbol oynayabilir veya bir yerde kamp yapabilirsiniz. Seçim tamamen size ve hobilerinize kalmış! Eminiz bu hafta sonu, bildiğiniz ama unuttuğunuz pek çok şeyi yeniden hatırlamanızı sağlayacak ve babanıza kendisini tıpkı olduğu gibi özel hissettirecek.

Yılların yorgunluğunu unutturacak bir sürpriz yapın

Bir düşünün… Siz büyürken tam olarak kaç kez canınız yandığında babanızın güvenli kollarında şifa buldunuz? Bunun sayısını tespit etmek imkansız. Çünkü her seferinde olur da düşerseniz diye yaralarınızı sarmak için arkanızda bekleyen kişi oydu. Elbette bu anların tamamında size iyi gelmenin onda yarattığı mutluluğu tahmin etmek zor değil. Yine de baba olmak onun için çok da kolay olmayan bir “sorumluluk”tu. Keşke yılların yorgunluğunu ona bir günde unutturabilecek mucizevi bir önerimiz olabilseydi. Bunu yapamasak da babanızın bir süreliğine yorgunluğunu unutup kendisini gerçekten özel hissetmesini sağlayabiliriz. Babanız için bir masaj, bakım, SPA keyfi ya da hepsi bir arada göl kenarında keyifli bir konaklama organize etmeye ne dersiniz? Ne de olsa dünyanın en değerli hediyesi, iyi hissetmek!

Richmond Nua’nın muhteşem spa alanında bulunan, sıcaklıkları 35°C ile 100°C arasında değişen jakuziler; ışık, renk ve aromatik kokularla zenginleşmiş buhar odaları ve saunalar, su ve ısıtılmış granit yatakların bulunduğu dinlenme odaları ile babanıza unutulmaz bir deneyim yaşatabilirsiniz. Dilerseniz günübirlik dilerseniz de konaklamalı olarak kullanabileceğiniz ödüllü spa alanında biraz rahatladıktan sonra Richmond Nua’nın spa menüsünde bulunan yüz bakımları, banyo terapileri, cilt bakımları ve 20’den fazla masaj seçeneğinden babanızın ihtiyacına en uygun masajlarla ve bakımlarla kendisini hafiflemiş, rahatlamış hissetmesini sağlayabilirsiniz. Konaklamalı programlar arasında yer alan Geleneksel Türk Bakımı Programı, Busilessperson Programı tam ona göre olabilir. Belki de bakım & masaj seçeneklerinden Nua Signature Masajı, Geleneksel Türk Hamamı’nı düşünmelisiniz.

Eğer Babalar Günü’nde birlikte plan yapamayacaksanız üzülmeyin! Yine de Richmond Nua’nın kişiye özel hazırlanan, dilediği zaman kullanabileceği şık hediye sertifikalarından babanıza en uygun olanını seçebilirsiniz. O da dilediği zaman kullanır. Richmond Nua, bu güne özel Babaların en çok tercih ettiği Nua Signature Masajı, Geleneksel Türk Hamam'ı ve Geleneksel Türk Bakımı programını 19 Haziran tarihine kadar %15 indirimle richmondnua.com'dan hediye sertifikası olarak online satın alma fırsatı sunuyor. 

En sevdiği yemeklerden oluşan bir akşam yemeği organize edin

Bu özel günde babanız için güzel bir ziyafet verebilirsiniz. En sevdiği yemeklerden oluşan bir sofra, eminiz onu çok şaşırtacak ve sevildiğini bir kez daha hissettirecek. Öncelikle ona hitap edecek bir menü belirleyin, ardından eksiklerinizi temin edin ve ellerinizle sevginizi de katarak onun için şahane lezzetler hazırlayın. Yemeğin ardından köpüklü bir kahve ikram etmeyi de unutmayın! Dünyanın en iyi babası, böylesine özenle hazırlanmış bir sofrayı kesinlikle hak ediyor. Sevdiklerimize karşı her zaman özenli olmak, onlara verebileceğimiz en kıymetli hediye.

Bir hobisine yatırım yapın

Yaşamı boyunca, yeterince zaman bulamasa da her fırsatta öğrenmekten, yeni şeyler denemekten keyif alan bir babanız varsa, bir hobisi için ona alan açmayı deneyebilirsiniz. Belki yemek yapmayı çok seviyordur veya bir şeyler çizmekten keyif alıyordur… Öyleyse onun için sevdiği dünya mutfağına ait yemekleri yapmayı öğrenebileceği bir kurs veya bir resim atölyesi bulabilir, onun adına kayıt yaptırabilirsiniz. Eminiz bu düşünceli hediye, genç ruhuna eskisi gibi hissettirecek. Düşünceli hediyeniz karşısında birbirinize sahip olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu bir kez daha hatırlatacak.

Sevdiği bir etkinliğe bilet alın

Belki izlediğiniz filmler, tuttuğunuz futbol takımları, sevdiğiniz sanatçılar tamamen farklı. Yine de siz babanızsınız, babanız da siz! Bu yüzden bu özel günde ona eşlik etmeye ne dersiniz? En sevdiği sanatçının konserine, tuttuğu takımın maçına -elbette aynı tribünde-, favori filmine bilet almayı düşünün. Çok keyif alacağı bu etkinliğe, farklı zevklerinize rağmen birlikte katılmanız ona gerekli mesajı verecektir. Ne de olsa bugüne dek tüm zorlukları birlikte aştınız. Babanız, sizin sevdiğiniz her şeyi ve herkesi, en az sizin sevdiğiniz kadar sevdi. Bu yüzden şimdi onun çok sevdiği bu etkinlik sırasında, birbiriniz için yapabileceklerinizin sınırsız olduğunu hissederek harika zaman geçirebilirsiniz.

Babanız için ne alırsanız alın; önemli olan tek şey birbirinize duyduğunuz değişmez sevgi. Dolayısıyla tek yapmanız gereken, ona bu özel gün de dahil olmak üzere her gün, bu sevgiyi hissettirmek. Bir canlıyı yetiştirmenin ve gelişimine eşlik etmenin değerini bilen tüm babaların Babalar Günü şimdiden kutlu olsun!

Benzer Yazılar

Reservation Background