KEŞFET

27 Nisan 2022

Kendisi Küçük, Anlamı Büyük Anneler Günü Hediye Alternatifleri

Havaların iyiden iyiye ısınmaya başladığı, ağaçların ilk tomurcuklarını açtığı, doğanın yeşilin bin bir tonuna büründüğü Mayıs ayının en özel günü hiç şüphesiz Anneler Günü! İyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta, koşullar ne olursa olsun elimizi sımsıkı tutan; hayata gözlerimizi açtığımız ilk andan itibaren en özel deneyimlerimize şahitlik eden, sevgisini ve şefkatini tüm cömertliğiyle bizimle paylaşan anneler elbette sadece bir gün değil her gün hatırlanmayı hak ediyor. Anneler Günü ise, annelerimize olan sevgimizi, bağlılığımızı ve kelimelere dökemeyecek kadar büyük olan tüm güzel duyguları onunla paylaşmak için harika bir fırsat.

‘Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz, önemli olan anlamı.’ diyenler, klasik hediyelerden sıkılanlar, maddi değerinden çok manevi değerini önceliklendirenler ve sırf ‘almış olmak için’ hediye almak istemeyenlere kendisi küçük, anlamı büyük hediye alternatiflerini bir araya getirdiğimiz, harika bir liste hazırladık. Çocuğundan gelen kucak dolusu bir sarılma, sıcacık bir gülümseme, mis kokulu bir öpücük ya da bir buket kır çiçeği tüm annelerin kalbini eritmek için fazlasıyla yeterli olsa da, sizin için ne kadar önemli olduğunu hissettirebileceğiniz bu anlamlı hediyeler karşısında mutluluktan havalara uçacağına eminiz.

Baş başa vakit geçirebileceğiniz keyifli bir seyahat planlayın

Annenizden ayrı yaşıyorsanız onu mutlu etmenin en kolay yolunun bu özel günde yanında bulunmak olduğunu tahmin edebilirsiniz. Baş başa kalabileceğiniz, bir yandan keyifli zaman geçirirken bir yandan da yeni yerler göreceğiniz, dinleneceğiniz ve eğleneceğiniz kısa bir tatil planlayarak bu harika günü dolu dolu geçirebilir, hem çocukluğunuza geri döneceğiniz hem de annenizi mutluluktan bulutların üstünde hissettirebileceğiniz bir gün planlayabilirsiniz.

Tüm sorumluluklardan uzakta, doğaya yakın, rahatlığın ve konforun ön planda olduğu bir seyahat planlayabilir ve annenizle birlikte küçük bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz. Kısıtlı zamanda kapsamlı bir tura çıkmanız mümkün değilse İstanbul’a yakın seçenekleri değerlendirebilir, Sapanca’nın en güzel noktasında konumlanmış Richmond Nua’nın Sapanca Gölü manzaralı odalarında konaklayabilir ya da ödüllü Spa’sında masaj ve bakım seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Eğer biraz daha uzun bir tatil planlıyorsanız, konaklama ile masaj ve bakımların bir arada sunulduğu 1, 2, 3 ve 4 gecelik Konaklamalı Spa Programları'ndan annenizin zevklerine en uygun olanını seçip Anneler Günü’nde ona unutulmaz bir deneyim armağan edebilirsiniz.

Yorgunluğunu üstünden alın ve şımartın

Yediğimizi önümüzde, yemediğimizi arkamızda bulunduran, başımıza gelebilecek her tehlikeye karşı her an hazır ve tetikte olan, peşimizden her yere koşturan annelerimiz bu durumdan hiç şikayet etmeseler de (en azından biz bilmesek de J), anneliğin ne kadar yorucu bir ‘sorumluluk’ olduğu hepimizin malumu. Yılların yorgunluğunu bir günde üstünden atmasını sağlayacak sihirli bir formülümüz yok, ancak az da olsa rahatlamasını ve kendisini iyi hissetmesini sağlayacak küçük bir hediye önerimiz var: Masaj, bakım ve SPA keyfi!

Richmond Nua’nın muhteşem Spa Merkezi'nde bulunan, sıcaklıkları 35°C ile 100°C arasında değişen jakuziler; ışık, renk ve aromatik kokularla zenginleşmiş buhar odaları ve saunalar, su ve ısıtılmış granit yatakların bulunduğu dinlenme odaları ile annenizle keyifli ve macera dolu bir deneyim yaşamaya ne dersiniz? Dilerseniz günübirlik dilerseniz de otel misafiri olarak kullanabileceğiniz ödüllü Spa alanında biraz rahatladıktan sonra Richmond Nua’nın zengin Spa Menüsünde bulunan yüz bakımları, banyo terapileri, cilt bakımları ve 20’den fazla masaj seçeneğinden annenizin ihtiyacına en uygun masajlarla ve bakımlarla kendisini hafiflemiş, rahatlamış ve mutlu hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Herhangi bir sebeple Anneler Günü’nde annenizle birlikte plan yapmanız mümkün değilse, Richmond Nua'nın kişiye özel hazırlanan,1 yıl boyunca dilediği zaman kullanabileceği şık hediye sertifikalarından anneniz için en uygun olanını seçerek online olarak web sitesinden satın alabilirsiniz. Dijital ya da fiziksel olarak iki farklı seçenekle sunulan bu hediye sertifikaları sadece anneniz için değil hayatınızda değerli olan tüm anneler için farlı bir hediye alternatifi olacaktır.

En sevdiği yemeklerden oluşan bir akşam yemeği planlayın

Annenizle en son ne zaman baş başa, keyifli bir yemek yediğinizi hatırlıyor musunuz? Uzun uzun sohbet edebileceğiniz, biraz ondan öğrendiklerinizle biraz da kendi maharetinizi sergileyerek hazırlayacağınız şık bir akşam yemeği, kendisini özel hissetmesi için fazlasıyla yeterli bir hediye. En sevdiği yemeklerin bir listesini yapıp tüm gün sadece onun için hazırlık yapabilir, özenli bir sofra ve özel bir menü hazırlayabilir, bu özel günde tüm aileyi anneniz için bu harika sofrada bir araya getirebilir, hatta yemek yapma sürecine annenizi ve ailenizin diğer üyelerini de dahil ederek akşam yemeğinizi son derece keyifli bir gastronomik deneyime dönüştürebilirsiniz. Hazırlayacağınız yemeklere ‘anne eli’ değecek olması da cabası!

Fotoğraflarla keyifli bir zaman yolculuğu hazırlayın

Annenizle bir araya geldiğinizde konunun mutlaka bir noktada çocukluğunuza ya da eski güzel günlere geldiğini fark etmişsinizdir. Kaç yaşına gelirseniz gelin anneniz için hep çocuk kalacağınızı da… Bu nedenle ona anlamlı bir hediye vermenin en güzel yollarından biri eski güzel günlerinizi, en keyifli anlarınızı, yaramazlıklarınızı, sevgi dolu deneyimlerinizi birlikte hatırlamak olacaktır. Doğduğunuz andan bugüne kadar sizin için anlamlı olan tüm anların fotoğraflarını bastırarak bir albümde bir araya getirebilir, sizi özlediği her an açıp bakabileceği harika bir görsel arşiv yaratabilirsiniz. Her bir fotoğrafın altına küçük ama anlamlı notlar yazabilir, onu ne kadar sevdiğinizi elinizden geldiğince kelimelere dökebilir, albümün bir kısmını varsa annenizin kendi çocukluğundan kalan fotoğraflarla süsleyebilirsiniz. 

Bir derse, kursa ya da etkinliğe kayıt yaptırın

Sosyalleşmeye önem veren, kaç yaşına gelirse gelsin yeni şeyler denemekten vazgeçmeyen, merak duygusunu hiç yitirmeyen ve farklı aktivitelerden keyif alan bir anneniz varsa ilgi alanına uygun bir online derse ya da yaşadığı yerdeki bir kursa kaydını yaptırabilir, gitmekten hoşlanacağı tiyatro, konser, atölye gibi bir etkinliğe birlikte gitmek üzere bilet satın alabilirsiniz. Yoga dersleri, meditasyon etkinlikleri, seramik atölyeleri, resim kursları gibi pek çok farklı seçeneğin yanı sıra, bu kurslarda ya da derslerde işine yarayabilecek hobi setlerini ya da malzemeleri de hediye seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz.

Bağış yapın

Bir canlıyı kendisinden daha fazla sevebilmek gibi muhteşem bir yeteneğe sahip olan annenize bu Anneler Günü’nde anlamlı bir hediye vermek istiyorsanız, desteklemekten mutlu olabileceği bir platforma bağış yapmak harika bir fikir olabilir. Sadece hediye almış olmak için hiç ihtiyacının olmadığı, bir süre sonra kullanılmayacak ya da sizin için hiçbir anlamı olmayan bir hediye almaktansa doğayı, hayvanları, çocukları ya da yardıma ihtiyaç duyan dezavantajlı insanları destekleyen Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, Tema Vakfı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Ahbap Derneği, AKUT, HAYTAP, UNICEF gibi yüzlerce yardım platformundan birine imkanlarınız ölçüsünde anneniz adına bağışta bulunabilirsiniz.

Annenize ne armağan ederseniz edin, sadece onu bu özel günde hatırlamanız bile onun için en anlamlı hediye olacaktır. Yanınızdaysa doya doya sarılmayı, sarılamayacağınız kadar uzaklardaysa birlikte geçirdiğiniz güzel günleri bu özel zamanda hatırlamayı unutmayın. Tüm annelerin, anne olmak isteyip olamayanların, çocuğu olmasa da yüreğinde anne sevgisi taşıyanların, sevgisini ve şefkatini cömertçe paylaşanların Anneler Günü şimdiden kutlu olsun!

Benzer Yazılar

Reservation Background