İYİ HİSSET

26 Nisan 2024

Dünyanın En İyi Ruhsal Terapisti Paul Emery ve QEPR Terapi ile Sağlık Dolu Bir Yolculuk

Dünya hızla değişirken, ihtiyaçlarımız da aynı kalmıyor. Yaşam tarzlarımızın günden güne dönüşüme uğradığı modern günümüzde, sağlık anlayışımız da önemli evrimlerden geçiyor. Bu da geleneksel tıp yaklaşımlarının yanı sıra, alternatif yöntemlerin de hayatımıza girmesine neden oluyor. Çünkü pek çok insan artık sağlığı daha bütüncül bir perspektiften ele alıyor; yani sadece fiziksel iyi oluş yeterli değil.

Aynı zamanda zihinsel, duygusal ve ruhsal sağlık da bugün büyük öneme sahip. Her alanda iyi oluşun önemini vurgulayan yaklaşımlardan biri olan holistik terapi de tam bu noktada karşımıza çıkıyor.

Bütünsel bir sağlık anlayışı: Holistik terapi

Holistik terapi, insanı sadece fiziksel bir varlık olarak değil, aynı zamanda zihinsel, duygusal ve ruhsal boyutlarıyla da bir bütün olarak ele alıyor. Bu yaklaşım; sağlığı sadece hastalıkların yokluğu olarak değil, “tam bir iyilik hali” olarak tanımlıyor ve temelinde bedenin kendi kendini iyileştirebilme gücü yatıyor.

Hem fiziksel hem de zihinsel, duygusal ve ruhsal refah holistik terapinin çatısı altında toplanıyor. Negatif düşünce kalıplarının, duygusal dengesizliklerin, stres, kaygı gibi olumsuz durumların iyileştirilmesi, fiziksel sağlığın da iyileşmesine ve içten dışa bütünsel bir yaklaşımla bireyin sağlığını, refahını artırmaya odaklanıyor.

Bu yaklaşımın temelindeki bütüncül iyileşmeye dayanan, ancak daha da öteye geçerek bireylerin içsel ve dışsal dünyaları arasındaki enerji akışını da dengelemeyi amaçlayan pek çok yenilikçi terapi yöntemi de mevcut. Bu yenilikçi terapiler arasında öne çıkan en önemli isimlerden biri ise Paul Emery’in geliştirdiği QEPR yani Quantum Emotional & Physical Release (Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapisi).

Paul Emery ve QEPR: Quantum Emotional & Physical Release

QEPR’nin yaratıcısı, “Dünyanın En İyi Ruhsal Terapisti” ödülünü kazanmış olan Paul Emery, University of Wales'te psikoloji eğitimi aldıktan sonra Dr. Carl Rogers gibi birçok önemli ekolle çalışma fırsatı bulmuş dünyaca ünlü bir isim. Hollywood ünlülerinden kraliyet ailesi üyelerine kadar dünya çapında pek çok tanınmış kişiye terapi seansları sunan Emery, Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapisi ile stres, kaygı ve travmalar gibi hayatı olumsuz etkileyen tüm faktörlerden özgürleşmeyi sağlıyor. Geliştirdiği bu yöntem sayesinde pek çok kişinin hayatına dokunmayı başaran Paul Emery, yaşam boyu bütüncül bir iyileşme fırsatı sunuyor.

Emery’nin kendi geliştirdiği yöntem olan QEPR; aslında psiko-duyusal ve enerji temelli bir zihin-beden tedavisi, amacı ise olumsuz duyguların hızla ortadan kaldırılması. Üstelik herkes için uygun ve çok hızlı sonuç veren bir teknik. En güzel yanı ise herkesin kendine uygulayabiliyor olması. Ancak, doğru bir uzman yönlendirmesinin de önemi unutulmamalı.

Bu yöntem, istenmeyen, rahatsızlık veren duygu ve durumlardan arınmak ve onların bedende, zihinde ve ruhta yarattığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için oldukça etkili. Stres, anksiyete, depresyon, fiziksel ağrılar, kronik yorgunluk, duygusal dengesizlikler, bağımlılıklar, korkular ve daha nice istenmeyen faktör, QEPR ile bireylerin yaşamlarından çıkıyor ve bütüncül bir iyi olma hali destekleniyor.

QEPR’de dokunma (tapping), ışık hipnozu ve ‘Havening’ tekniği -stresi, kaygıyı, herhangi bir rahatsızlığı azaltmak için dokunma, göz hareketleri ve diğer duyusal girdileri kullanan alternatif bir teknik- gibi farklı yöntemler bir arada kullanılıyor. Bu teknikleri, güçlü zihin ve beden uyarıcıları olarak da tanımlamak mümkün.

Her biri, beynin uyarılmasına ve olumlu kimyasal değişikliklerin meydana gelmesine yardımcı oluyor, bu sayede olumsuz duygular hızla azalırken beden ve zihin de sakinleşiyor. Akupunktur noktalarına vuruş yapmak ya da elleri ve yüzü okşamak da bu teknikte faydalanılan uygulamalar arasında. Her bir pratik, stres hormonunun azalmasına ve duygusal dengenin sağlanmasına yardımcı oluyor. Böylelikle hem bedensel hem zihinsel hem de ruhsal iyileşme sağlanıyor.

Sağlık dolu bir yolculuk için yerinizi ayırtmayı unutmayın!

Bugüne kadar QEPR ile binlerce insana travmanın, stresin, kaygının, acının, öfkenin üstesinden gelmesine yardımcı olan ve hayal kırıklığı, üzüntü, depresyon, korkular, fobiler, bağımlılıklar gibi pek çok olumsuz durumla mücadele etmesini sağlayan Paul Emery, bu yıl da her yıl olduğu gibi Richmond Nua'nın davetlisi olarak Türkiye'ye geliyor.

1 ay süresince hem Richmond Nua Sapanca hem de Richmond İstanbul’da Emery’in terapileri olacak ve erken yapılan rezervasyonlar için de indirim fırsatı var. 6 Mayıs-6 Haziran 2024 tarihleri arasında hayatınızı değiştirmek, size iyi gelmeyen her duygudan özgürleşmek ve kendinize yepyeni bir ‘ben’ armağan etmek istiyorsanız Richmond’da yerinizi ayırtmayı ve erken rezervasyon indiriminden faydalanmayı unutmayın.

Daha fazla bilgi için: Endişeli, Stresli veya Mutsuz Hissetmekten Yoruldunuz Mu?

Benzer Yazılar

Reservation Background