İYİ HİSSET

3 Mayıs 2024

Dilekleri Manifesleme Zamanı

Ay, her aydaki sekiz evresinden geçerek duygusal açıdan ayrıntılı enerji değişimleri döngüsünü yönlendirir. Bu evreler, sezgisel ritimlerimizin döngüsündeki farklı aşamaları temsil eder. Yeni ay evresinde, ruhumuzu berraklaştırmak için bir temizlik fırsatı sunulur. Bu durum, önümüzdeki altı ay boyunca odak noktamızı, enerjimizi ve dikkatimizi yönlendirmek istediğimiz konuya yeniden ayarlamak için harika bir zaman dilimidir.

Boğa Burcundaki Yeni Aydan Beklenenler

Boğa burcundaki yeni ay, birkaç nedenle olağanüstü bir enerjidir! Yeni ay, Boğa burcunda yücelir ve güçlü bir konuma gelir. Bu uyum, güvenimizi artırır ve güçlenmeye yönelik anlamlı adımlar atmamızı kolaylaştırır. 8 Mayıs’ta gerçekleşecek yeni ay, Boğa burcundaki diğer dört göksel cisimle (Güneş, Venüs, Jüpiter ve Uranüs) bir araya gelecek, bu da gökyüzündeki enerjinin ve doğum haritanızın bu ayki yeni ayın olumlu etkilerinden faydalanacağı anlamına gelir. Bu ayın yeni ayının keyfini çıkaracak ve Merkür gerilemesinin sona ermesiyle üzerinde düşündüğünüz ve gözden geçirdiğiniz her şeyi hayata geçirme şansına sahip olacaksınız. İşte bu aydan beklentileriniz;

Ay-Venüs-Jüpiter Hizalanması Tezahür İçin Bir Portal Sunar

Boğa burcundaki yeni ay sırasında, Venüs (arzuları ve çekiciliği temsil eder) ve Jüpiter (şans ve iyi şansı temsil eder) ile üçlü bir kavuşum gerçekleşecek ve tutkularınızla bağlantı kurmak için büyülü bir an yaratacak. Astrolojide bu üç gezegen olumlu etkilere sahiptir; bu nedenle hayatınıza pozitiflik ve iyilik getirirler. Bu göksel hizalanma, içsel varlığımıza derinlemesine inmemizi, en derin arzularımızla bağlantı kurmamızı ve niyetlerimizi açığa çıkan netlikle belirlememizi teşvik eder. Bu gök cisimleri Boğa burcunda birleştiklerinde, yıldızlar bizi sınırsız olasılıkların eşiğinde görmemizi ister.

Ay-Satürn Bağlantısı Topraklama Gücü ve Odaklanma Sağlar

Aylık ay olayları, daha büyük bir döngünün anlık bir görüntüsüdür ve bazen aylar veya yıllar sürebilir. Bu aydaki yeni ayın hikayesi, 23 Nisan 2024'te Akrep burcundaki dolunay sırasında zorlu duygusal gerçekliklerle yüzleştiğinizde başlamıştı. Şimdi, Mayıs ayında belirlediğiniz niyetlerin önümüzdeki birkaç ay içinde tezahür etmesi ve 15 Kasım 2024'te Boğa burcundaki dolunayda zirveye ulaşmasıyla, Boğa burcundaki yeni ayın enerjisinden faydalanarak yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Ay ve Satürn'ün olumlu bir etkileşimiyle, hayatın güzelliklerine ulaşmanın zaman aldığını hatırlatırken, size güç ve odaklanma sağlar.

Ay-Uranüs Kavuşumu Şaşırtıcı Yeni Fırsatlar Getirir

Aydınlanma ve atılımlar gezegeni Uranüs'ün, ay ile şanslı bir bağlantı kurması sayesinde, Mayıs ayındaki yeni ayda sizi hâlâ sürprizlerin beklediğini gösterir. Ay-Uranüs bağlantısı, Boğa burcunda beklenmedik bir üstünlük ve sıradışı bir değişim arzusu yaratır. Bu gök cisimleri hizalandığında, hayatınızda ani ve beklenmedik değişikliklere yol açabilecek dinamik

Boğa Yeniayı yılda bir kez gerçekleşir ve ertesi gün yeryüzünde Hıdırellez, (doğanın uyanışı bayramı) olarak kutlanırdı eski toplumlarda, dönemlerde temel zaman belirleyici Ay idi, dolayısıyla Ay takvimine uygun hareket edilirdi.

Hıdırellez Gecesi

Hıdırellez, Hızır ve İlyas peygamberlerin ölümsüzlük ve bereket sembolü olarak kabul edildiği, geleneksel olarak kutlanan bir bahar bayramıdır. Bu kutlama, doğanın uyanışı, bolluk ve bereketin artışı ile ilişkilendirilir. Halk inancına göre, her yıl Boğa yeniayından bir gün sonraki gece, bu iki peygamber bir gül ağacının altında buluşur. Günümüzde miladi takvim kullanıldığından bu tarih sabitlenmiş 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece olarak kabul görmüştür. Bu özel gece, dileklerin gerçekleştiğine, hastalıkların iyileştiğine ve yaşamın yenilendiğine dair bir umut ve inançla kutlanır. İnsanlar gül ağaçlarının altına dileklerini bırakır, bez parçaları bağlar, ateşten atlayarak günahlarından arınır ve çeşitli şifa ritüelleri gerçekleştirir. Hıdırellez, aynı zamanda sosyal dayanışmayı ve topluluk ruhunu güçlendiren, insanları bir araya getiren bir gelenektir.

Yeniay sonrasında, 13 Mayıs’ta Uranüs – Güneş kavuşumu yaşanacak, bu kavuşum sürpriz fırsatlar, gelişmeler taşıyacak hayatlarımıza. Teknoloji, havacılık ve tabii ki Kriptolar bu kavuşum ile ön plana çıkabilir.

18 Mayıs Güneş-Jüpiter Boğa burcunda kavuşurken, Venüs-Uranüs de aynı anda Boğa burcunda kavuşumda. Güneş Jüpiter kavuşum günleri, yılın en şanslı günleridir. Enerjinin yükseldiği ve bu dönemde olumlumalar, başlangıçlar yapmak için oldukça uygundur.

23 Mayıs ta Venüs Jüpiter kavuşumuna şahitlik ederken, pek çok ilişkinin başlangıcına veya farklı yönler everilmesine şahit olacağımız bir dönem başlıyor.

Gökyüzünde bu kadar olumlu görünüm mevcutken tabii ki manifesto zamanıdır. Peki burçlar neleri manifesto etmeli yada daha doğrusu neyi manifesto ederlerse yüksek fayda sağlarlar, gelin bir göz atalım..

 

Sevgili Koç, bu ay finansal konularda şans sizden yana! Mayıs ayı, kazançlarınızı artırmanız için birbirinden güzel fırsatlarla dolu olacak.

Sevgili Boğa, bu ay şans sizinle olacak! Uzun zamandır beklediğiniz gelişmelerle dolu bir ay sizi bekliyor.

Sevgili İkizler, iç huzuru bulacağınız, kendinizi güvende hissedeceğiniz bir ay sizi bekliyor. Geçmişe kısa bir yolculuk yaparak hayat neşenizi geri kazanacaksınız.

Sevgili Yengeç, bu ay kalabalık ve bereketli bir dönem sizi bekliyor. Arkadaşlarınızla bir araya gelmek size neşe ve enerji katacak.

Sevgili Aslan, bu ay kariyerinizde parlayabilirsiniz, etrafınızdaki insanların güvenini kazanabilirsiniz.

Sevgili Başak, seyahat ve eğitim konularında şans sizden yana olacak. Özgürlüğü keşfetmek ve güçlü bağlar kurmak için harika bir ay olacak.

Sevgili Terazi, finansal konularda şans sizden yana olacak. Ortaklı işlerinizden bolca fayda sağlayabilirsiniz.

Sevgili Akrep, eşinizden yana şanslı bir ay sizi bekliyor. Yeni ortaklıklar ve iş fırsatları kapınızı çalabilir.

Sevgili Yay, iş hayatınızda yenilikler yaşayacaksınız. Verimli bir ay olacak!

Sevgili Oğlak, aşk hayatınızda güzel gelişmeler yaşanacak. Güven sorunlarını geride bırakabilirsiniz.

Sevgili Kova, ev ve dekorasyon konularına yöneleceğiniz bir ay sizi bekliyor. Ev ve toprak satışlarından güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Sevgili Balık, yakın çevrenizde mutlu edici gelişmeler olacak. Zihniniz sakinleşecek ve güven duygularınıza odaklanacaksınız.

Benzer Yazılar

Reservation Background