ASTROLOJİ

1 Kasım 2023

Yükselen Burç Nedir? Yükselen Burç Neden Önemlidir ? Yükselen Burcunuza Göre Kasım Ayı Öngörüleri...

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burcumuz doğum anımızdaki saat ve dakikada ufukta yükselen burcun kendisidir. Doğum haritamızı bir çark olarak düşünecek olursak; Dünya’da aldığımız ilk nefes kişiliğimizi ve fiziksel görünümümüzü belirleyen temel göstergedir ve o çarka atılan ilk çentiktir. Bu yüzdendir ki, günümüzde ebeveyn adayları bile artık bebeklerinin doğum saati ile ilgili danışmalık almayı tercih etmeye başlamıştır.

Yükselen Burç Neden Önemlidir?

Karma Astroliye göre, insan varlığı 3 parçadan oluşur. KA, BA ve RA. En dıştan en içe gidecek olursak, KA insanın içinde bulunduğu fiziksel bedendir. Dışarıdan görünen, acıkan, yiyen, içen, üreyen, üşüyen yapıdır. BA, KA’nın içinde taşıdığı insan şuuru, bilinçtir. RA ise tanrısal kaynak, bağlı olduğun kaynak demektir. 

KA: Fiziksel bedenimiz, kılıfımız.

BA: Şuur, bilinç, ruh.

RA: İnsanın içinde bağlı olduğu tanrısal kaynak.

KA, BA ve RA yapısına bazı kaynaklarda, inanışlarda ve kutsal kitaplarda rastlıyoruz.  Kuran-ı Kerim’de Bakara olarak, İbranilerin kutsal gizemli yazılarında Kabala olarak görürüz. Bakara suresi ile Kabala öğretisini incelediğinizde derinlere bakarsanız reenkarnasyon ile ilgili örnekleri gösterdiğini görürüz.

Kişisel bilinçliliğin oluşumunda bu üç form çok önemlidir. Ruh, beden, zihin üçlüsü ile insan bu üçünün uyumlu olduğu bir yapıda farkındalığa gider, uyanır. Aslında bu yolculuk BA’nın kendine ait yolculuğudur. Çeşitli kılıflarda defalarca bu tiyatro sahnesine gelerek kendini yükseltmeye çalışır. Bedenler ölür ama BA ölmez. BA dediğimiz şuur enkarnasyonu deneyimler.

İşte tam bu noktada, yükselen burç önem kazanıyor. Zira yükselen burç, haritamızın “KA beden” ile ilgili referans noktası olup, geri kalan gezegenlerin bu noktayla yaptıkları açılar ise, sağlık, iş hayatı, evlilik, çocuk, iletişim gibi konularda biz astrologların fikirler yürütmesine, öngörüde bulunmasına olanak sağlar. Bu tekâmülde, BA’nın nasıl bir fiziksel bedene büründüğünü gösterir.

Doğum Saatini Bilmeyenler Nasıl Bulabilir?

Doğum saati bilinmeyen, net olmayan bir harita kesinlikle rektifikasyon işlemi yaptırmalıdır. Rektifikasyon işleminin pek çok farklı yöntemi mevcut olup, güvenilir bir astroloğa yaptırılarak soru cevap şeklinde işlenmelidir. Bu sorular hayattaki önemli olaylar olarak nitelendirebileceğimiz evlilik, ölüm, çocuk doğumu, askere gitme, mezuniyet gibi başlıklardan oluşur. Fiziksel görünüm de rektifikasyon için oldukça önemli bir gösterge olup, yüz yüze veya görüntülü konuşulabilecek platformlarda canlı olarak gerçekleşmeli.

Yükselenini bilen harita ise, her türlü astrolojik danışmanlık alabilmektedir.

Yükselen burcunuza göre Kasım ayı genel öngörülerini okuyabilirsiniz. Keyifli zaman geçirmeniz dileğiyle…

Koç ve Yükselen Koç: Kasım ayında, maddi konular konusunda, özellikle miras, nafaka, burs gibi konularda olumlu gelişmeler söz konusu, süreç zorluklar barındırsa da, sonuç olumlu olacaktır. İş hayatınızdaki lider konumundaki insanlar veya ailenizin önde gelenleriyle ile tartışmamaya özen göstermeniz gereken bir dönem. 5-6 Kasım Satürn sorunlu, burada sağlık sorunlarına dikkat etmek gerekir. Ayın ikinci yarısında Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri, sizlere farklı bir vizyon katarken, bazı hukuki davalardan, yurtdışından, eğitim veya uluslararası ticaretten beklediğiniz haberler gelebilir ve bu konular ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Boğa ve Yükselen Boğalar: Kasım ayında, evlilik, ortaklıklar, ikili sözleşmeler konusunda bazı gerginlikler, anlaşmazlıklar söz konusu. Bazıları yeni bir ilişkiye başlarken, kimileri de çocuk haberi alabilir. Borsa gibi spekülatif piyasalardan kazançlar elde edenler olabilir. 5-6 Kasım Satürn sorunlu, arkadaş çevrenize kendinizi doğru ifade ettiğinizden emin olamayarak, belki bir arkadaşınızla veya arkadaş grubuyla iletişimi keseceksiniz. Ayın ikinci yarısında Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri ile gündeminize, nafaka, kredi, burs, komisyon, kira, miras, eşinizin gelirleri gibi konuları getirebilir. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

İkizler ve Yükselen İkizler: Kasım ayında, günlük hayat, rutinler, evcil hayvanlar, hastaneler, gizli işler, karmik hak ediş veya kayıplar ile ilgili gündemler olacaktır. Mental sağlığınızı korumakta zorlanma yaşayabilirsiniz. 5-6 Kasım Satürn sorunlu, iş hayatınızda yüksek konumlu kişilere veya aile büyüklerine kendinizi anlatmakta zorlanabilir ve bu olay uzun bir ayrılığa neden olabilir. Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri ile var olan ilişkinizi farklı boyuta, evliliğe taşıyabilir, bir hobinizle ortaklı bir iş kurabilir veya çocuğunuzdan mutluluk verici haberler alabilirsiniz. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Yengeç ve Yükselen Yengeçler: Kasım ayında, spekülatif piyasalar, çocuklar, flörtler, hobiler ile ilgili gerginlikler yaşanabilir. 5-6 Kasım sorunlu, eğitim hayatınızdaki hocalara, yargı ile ilgili işiniz mevcut ise yargı organlarına, yurtdışı işlerindeki ilgililere kendinizi anlatmakta zorlanabilirsiniz. Bazıları ev, toprak sahibi olma konusunda fizibilite çalışmaları yapabilir. Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri ile gündeminize günlük rutin, sağlık işleri, evcil hayvanlar ile ilgili gelişmeler oturabilir. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Aslan ve Yükselen Aslanlar: Kasım ayında, anne baba ailesi, iş hayatında lider konumundaki insanlar ile bazı sıkıntılı süreçler yaşanabilir. Kimileri ev alım satım yapabilir, taşınabilir. 5-6 Kasım sorunlu, borçlar, nafakalar, burslar, komisyonlar ile ilgili konular istediğiniz gibi gelişmeyebilir. Bu tarz başvurular yapacaksanız, bu tarihleri pas geçmenizi öneririm. Ameliyat ve operasyon gibi işler için bu iki günü kullanmayın. Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri ile yeni bir aşk kapınız çalabilir. Çocuklarınız ile ilgili olumlu gelişmeler olabilir, hobilerinizden ekstra keyif alıp, açıktan piyasalardan kazançlar sağlayabilirsiniz. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Başak ve Yükselen Başaklar: Kasım ayında, iletişim kazalarına, yolculuklarda oluşabilecek aksaklıklara, eğitimde yaşanabilecek eksiklikler dikkat etmek gerekir. Bazıları estetik operasyonlara başvurabilir, güzelleşmek adına yenilikçi ürün-uygulamalar kullanabilir ve çok başarılı sonuçlar alabilir. 5-6 Kasım sorunlu, eşiniz veya ortağınız ile ilgili zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri ile yeni bir eve taşınabilir, evinizin dekorasyonuyla ilgilenebilirsiniz. Anne baba ailenizin bazı işleri ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Terazi ve Yükselen Teraziler: Kasım ayında, borç alacak, komisyon, nafaka burs gibi konularda bazı zorlanmalar olabilir. Bir yatırım aracı değiştirme kararı alabilirsiniz. 5-6 Kasım sorunlu, gündelik hayatınızda bazı aksaklıklar yaşanabilir, evcil hayvanınızla uğraşmanız gerekebilir, yanınızda çalışanlarla bazı sıkıntılar yaşanabilir. Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri ile bazıları otomobil değiştirebilir, keyifli yolculuklar yapabilir, yakın çevresi ve kardeşleri ile keyifli zaman geçirebilir. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Akrep ve Yükselen Akrepler:  Kasım ayında, aktif, atılgan, dikkat çekici, biraz sivri dilli biri olarak bulabilirsiniz kendinizi. İlişkilerde ben-biz dengesini kurarken zorlanabilirsiniz. 5-6 Kasım sorunlu, bu tarihlerde, çocuk, hobi, flört, borsa gibi konularda karar vermenizi önermem. Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri ile maddi konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Yay ve Yükselen Yaylar: Kasım ayında, sağlık, hastane, günlük rutin gibi konularda yoğunluk yaşayabilirsiniz. Bazıları arkalarından dönen bazı işleri öğrenebilir, kriminal işlere karışabilir. 5-6 Kasım sorunlu, bu tarihlerde, kariyer, ev alım satım gibi konularda karar vermenizi önermem.  Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri ile ön plana çıkıp, seyahatlere çıkıp, spora harekete hayatınızda daha çok yer veriyorsunuz. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar: Kasım ayında, kariyer, toplumun gözü önünde olduğunuz hayatınızın bölümü ile ilgili gerginlikler yaşanabilir. 5-6 Kasım sıkıntılı, para konularında karar almaktan kaçının. Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri, arkanızdan dönen bazı dolaplar ve sağlık ile ile ilgili bazı gelişmeler getirebilir. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Kova ve Yükselen Kovalar: Kasım ayında, iletişim sorunları, hukuksal gelişmeler, yakın çevre ve uzak çevre ile tartışma ortamı gibi vurgular söz konusu. 5-6 Kasım sorunlu, bu tarihlerde kendinizi anlatma konusunda çok zorlamayın, kimse anlayamayacaktır. Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri sosyal çevreniz genişliyor, sosyal kelebeğe dönüşüyorsunuz. Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Balık ve Yükselen Balıklar: Kasım ayında, maddi kaynaklar konusunda bazı gerginlikler yaşanabilir. Hak etmiş olduğunuz komisyon, nafaka, burs, kredi vb konular size intikal edebilir, ancak bu sulh içinde olmayacaktır. Kasım sorunlu, bu tarihlerde kendinizi anlatma konusunda çok zorlamayın, kimse anlayamayacaktır, yaşlı insanlar ile ilgili gelişmeler olası, kayıplara dikkat. Ayın ikinci yarısında, Merkür, Güneş ve Mars Yay geçişleri, işyerinde agresif birkaç tartışma yaşamanıza neden olabilir.  Mükemmel bir Kasım ayı dilerim!

Benzer Yazılar

Reservation Background