ASTROLOJİ

29 Eylül 2023

14 Ekim Güneş Tutulması ve 28 Ekim Ay Tutulmasına Ev Sahipliği Yapıyor Sevgili Ekim!

Güneş Astroloji’de en önemli iki ışık kaynağından birisidir ve esasında bir yıldızdır. En basit anlamda kimliğimiz, egomuz, yüksek bilincimiz ve hayatımızda en temel enerji kaynağımızdır. Diğer ışık kaynağımız ise Ay’dır. Duygusal olarak kendimizi nasıl daha iyi hissettiğimizi, modumuzu anlattığı gibi, bu gezegenin bilinçaltını yönetir ve geçmiş hayatımız/ata karması ile ilgili bazı ipuçları verir.

Her iki ışıkta da, yılda ortalama, ikişer kez tutulmalar yaşanır ve bizler farklı hikâyelerin çeşitli kahramanları, yol ayrımına gelir seçim yapmak durumunda kalırız.

Bu seçimlerimiz “cüzi irademiz” oysaki her bir kahraman için “külli iradenin” bir planı vardır ve O plan, doğum anı haritalarımızda kodlanmıştır. Tutulmalar yol planındaki kavşaklardır.

Güneş tutulmalarının genel etkileri:

  • Önemli yaşamsal karaların alındığı dönemlerdir, yeni başlangıçlara gebedir. İş, yerleşim, evlilik vb.
  • Eril yapıda net ve keskindir.
  • Arifesinde karşınıza çıkan tüm olaylara dikkat ile eğilmelisiniz, muhtemelen bunu değiştirme şansınız olmayacaktır.
  • Karşınızdaki insanın kişiliğini anlamak için güzel dönemlerdir, sizi hayatındaki bir perdeye taşır.

Ay tutulmalarının genel etkileri:

  • Sonlanmalar ile ilgilidir.
  • Dişil yapıda olup değişkenlik gösterir.
  • Psikolojik olaylar ve içgüdüler ile ilgilidir

Manyetik enerjinin çok hızlı bir şekilde dünya üzerinde aktifleşmesi, yüksek bir enerji alanıyla karşılaşmak, mistik duygular; bu mistik duyguların içerisinde üreme kabiliyetin artması âşık olmak, şiir yazmak, depresyon, cinnet, öfke krizleri, saldırganlık, kavga dövüş, tuhaf heyecanlar, anksiyete, bazen panik atak, uykusuzluk gibi duyguları etkileyen bazen değişik mistik formlar yaratır.

Bu dönemde, vücudumuz ödem toplar, tansiyonumuz yükselir, vücut sıvı dengemiz değişir, depresyonumuz ya da panik atağımız varsa artar, şizofrenik, bipolar, borderline ataklar yükselir, migren krizleri, baş ağrıları, vücut sıvılarından kaynaklanan hastalıklar, kanama zamanlarının artması olasıdır.(regl kanamaları, ameliyatlar, yaralar vb.)

2023 ve Güneş Tutulmaları

2023 Nisan ayına kadar Ay ve Güneş tutulmalarımız Boğa-Akrep hattında gerçekleşti ve krizli pek çok konu ile ilgilenmek durumunda kaldık. Maddi krizler, maden kazaları ve toplu ölümler. Ülkemiz bir Akrep ülkesi ve maalesef bu tutulmalardan fazlasıyla nasibini aldı.

Velev ki enerjiler değişiyor..

Tutulmalar Koç-Terazi hattına geçti, Şubat 2025 yılına dek de buralar ile ilgili konuları karşımıza çıkaracak. Peki nedir bu konular?

Sen – ben kavgaları ve değer duyguları, egoizm, bencillik, eşler arasında anlaşmazlıklar, çatışma, savaş, mücadele, adalet ile ilgili gelişmeler. Yangın ve patlama gibi konularda çok dikkatli olmak gerekir. Koç-Terazi hattı öncüdür, dolayısıyla olan gelişmeler hızlı ortaya çıkar ve keskindir.

İyi açılar alan haritalarda ise, evlilik, ortaklık, hukuksal açıdan kazançlar, sporda başarı gelebilir.  Yaklaşık 1,5 yıllık döngünün;

1.Güneş Tutulması, 14 Ekim’de 21’ Terazi burcunda bir Halkalı Güneş tutulması. Halkalı güneş tutulmasının önemli vurgusu evliliklerdir. Göksel halka J bu dönemde pek çok Terazi ve Koç evlilik kararı alabilir, ayrılık da olası. Kimileri yer ve iş değiştirebilir. Kısacası göksel yerleşim, yoğunluklu olarak “öncü burçlar” olarak adlandırdığımız; Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç’leri etkileyecektir. Kalan burçlar haritaları nispetinde etki alacaktır.

ABD batı kıyısı LA, Orta Amerika, Nikargua, Panama, Honduras, Kolombiya, Meksika, Brezilya gibi ülkelerde gözle gözlemlenebilecektir. Bölgede bazı karışıklıklar, darbeler, isyanlar, doğa olayları yaşanabilir.

2023 ve Ay Tutulmaları

Mayıs 2023 Ay Tutulmasıyla iyice ayyuka çıkan ekonomik sarsıntıların eşleniğini vaat ediyor bu 28 Ekim 2023, Ay Tutulması. Ekonomik iniş çıkışlara hazırlıklı olmalı, mülteciler, yer altı kaynakları ile ilgili gelişmeler olası.

Tutulmaların Burçlar üzerindeki etkilerine değinecek olursak:

Koç ve Yükselen Koç: Güneş tutulmasıyla, ilişkiler ben-biz hattı aktif. Bazılarının medeni durumunda değişiklikler olabilir. Kariyer planınız, yerleşim alanınız değişebilir. Ay tutulması ile spekülatif piyasalardan uzak durmanızı öneririm. Bazıları hobilerine, çocuklarına, sevgililerine fazlaca para harcayabilir. Ekip arkadaşlarınız, çalışanlarınız ve evcil hayvanlarınızla ilgili sıkıntılar olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa: Güneş tutulması, günlük rutinlerinizi düzenleme fırsatı verebilir. Ekip arkadaşlarınız, çalışanlarınız, değişebilir. Yabancılarla veya yurtdışında çalışma fırsatı karşınıza çıkabilir. Bazıları evcil hayvan edinebilir, estetik görünüm ile ilgili iyileştirmelere karar verebilirsiniz. Ay tutulması evlilik ve ortaklıklar ile ilgili olumlu gelişmeler getirebilir, çevrenizde sevdiğiniz kişiler sizi hayal kırıklığına uğratabilir, aranız açılabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler: Aşk hayatınızla ile ilgili hareketli bir dönem başlıyor. Önceden tanıdığınız kişilerle bir başlangıç olabilir. Hobi olarak başladığınız bir işi mesleğe çevirme konusunda destekleneceksiniz. Kimileri hamile kalabilir, bebek haberi gelebilir. Aile veraset işleri ile ilgili tıkanıklıklar olası. Ay tutulması, ortaklaşa mülkler konusunda sonlanmaları getirecektir. Bu süreçte zihinsel ve cinsel sağlığa dikkat.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Önceden çok beğendiğiniz bir yere taşınma, ev – toprak alma gündeminize gelebilir. Aileden ayrılıp oturma veya aile ile oturma kararı da alabilirsiniz. Kimileri uzun zamandır planladığı araç değişimini gerçekleştirebilir. Ay tutulması ile kardeşlerinizin nükseden sağlık veya gündelik sorunları ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Para konularındaki yatırımlarınızı bu dönemde daha güvenilir limanlarda tutmanızı tavsiye ederim.

Aslan ve Yükselen Aslan: Yakın çevrenizdeki kişilerin, evlenme, boşanma, iş değiştirme gibi konularına şahit olabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir, iş sözleşmesi imzalayabilirsiniz. Yakın çevre ile iş kurma girişiminde de bulunabilirsiniz. Yine yakın çevreden tanıdığınız biriyle flört başlayabilir. Bazıları araç değiştirebilir. Ay tutulması, çocuklar ve hobilere çok fazla para harcatabilir, bazıları taşınma kararı alabilir.

Başak ve Yükselen Başak: Para kazanmak adına yeni yollar bulabilir iş modelleri geliştirebilirsiniz. Kendinize değer katacak, alışverişler, yatırımlar yapabilirsiniz. Ortaklı bir işe başlayabilir veya bitirip yeni bir yönde ilerleyebilirsiniz. Ay tutulması ile aile, yuva, ev ile ilgili bazı konularda anlaşmazlıklar yaşanabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi: Güneş tutulmasının başkahramanı sizsiniz. İlişkiler, ortaklıklar, evlilikler ile ilgili yeni gündemler oluşabilir. Alacağınız bir eğitimle kariyer yönünüzü değiştirebilirsiniz. Ailenizle iletişimde krizli dönüşümler oluşabilir, ev değiştirme, taşınma gibi gündemler oluşabilir. Çift organlar ile ilgili rahatsızlıklara dikkat. Ay tutulması, gizli düşmanlarınızı fark etmenizi sağlayabilir. Bu süreçte çocuklar, hobiler ve flörtler ile ilgili harcamalar dikkat.

Akrep ve Yükselen Akrep: Arkanızdan dönen dolapları, konuşulanları fark edeceğiniz bir tutulma. İçe dönüp farkındalığınızı arttırmak için uygun bir dönem. Kaygı ve endişeleriniz üstesinden gelmek için psikolojik danışmanlık alabilirisiniz. Ay tutulması evvelinde, yapmak istediklerinizle ilgili strateji belirleme zamanı diyebiliriz. Ay tutulması evlilik, ortaklıklar ve sözleşmeler evinde olacak, bu konular ile ilgili sonlanmalar yaşanabilir. Para yüzünden bir arkadaşınız ile aranız açılabilir.

Yay ve Yükselen Yay: Sosyal çevrenizin değişebileceği bir döneme giriş yapıyorsunuz. Yeni sosyal çevrenizden biriyle bir aşk ilişkisi başlayabilir. Kariyer ve maaş konularında değişiklikler olasılık dâhilinde. Ay tutulması, arkanızdan dönen bazı dolapları fark edebilir ve iş değiştirme kararınızı hayat geçirebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Kariyerinizde köklü değişimlere imza atabilirsiniz. Ortaklı ve yurtdışı ile ilgili işlere yönelebilirsiniz. Statünüz, toplum önündeki rolünüz köklü bir değişime uğrayabilir. Ay tutulması ile kardeşler veya yakın çevrenizin açık düşmanlığı ile karşılaşabilirsiniz, bu da sizi derinden sarsabilir. Sosyal çevrenin manipülatif oyunlarına alet olmamaya dikkat.

Kova ve Yükselen Kova: Yurtdışı, yurtdışı ile bağlantılı konular, seyahatler, başvurular ile ilgili gündemler oluşabilir. Fazlaca uzaklara yolculuk edebilir ve uzaktaki biriyle ilişki başlayabilir. Bir eğitim alıp özellikle ilişkiler konusundaki bazı travmaları iyileştirebilirsiniz. İkinci evlilik kararı alabilir, hukuksal işlemler sonuca bağlanabilir. Dış ticaret ve e- ticaret gibi girişimler için oldukça verimli bir süreç. Ay tutulması, aldatma, kandırılmaya vurgu yapıyor, kalbinize ve paranıza sahip çıkın. Kariyer hayatında da güçlü rakiplerle mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık: bu dönemde ortaklı paralar, alacak verecek işleri gündeminizde olabilir. Miras, tazminat, transfer ücreti gibi. Kimileri biten bir ilişkinin ardından profesyonel destek alma ihtiyacı duyabilir. Ortaklı işler kurulabilir. Ay tutulması, kariyer girişimlerinde yaşayabileceğiniz belirsizlikleri vurgularken, yurtdışı ve hukuksal girişimleriniz neticelenebilir.

Benzer Yazılar

Reservation Background