Lokasyon

Rüstempaşa Mah. Kumbaz Cad No.8 54600 Sapanca / Sakarya – Türkiye
+90 264 582 21 00

İstanbul / 120 km, Sabiha Gökçen Havalimanı / 100 km,  İstanbul Atatürk Havalimanı / 160 km

*Richmond Nua Wellness Spa’nın ücretli özel transfer hizmetinden yararlanmak için otel ile iletişime geçebilirsiniz.

ZAMAN DİLİMİ

UTC +3

saat

KONUŞULAN DİLLER

Anadil Türkçe

İngilizce yaygın olarak iyi konuşuluyor.

ELEKTRİK SİSTEMİ

Yerel voltaj

220 volt.

ALIŞVERİŞ SAATLERİ

Alışveriş Merkezleri

10.00 – 22.00
Gezilecek Yerler

Sapanca Gölü’nün sularını Sakarya Nehrine boşaltan Çark Deresi (Melas Çayı) üzerinde yer alan köprü Bizans Dönemi’nin Anadolu’daki en görkemli anıtsal yapılarındandır. Bizans İmparatoru Justinianus tarafından M.S. 558-560 yıllarında yaptırılan ve günümüze kadar sağlam olarak gelebilmiş olan bu taş köprü, 3,65 metre uzunluğunda, 9,85 metre genişliğinde olup toplam 12 kemerlidir.

Taraklı,Sakarya ilinin güneydoğusunda yer alana 2016 itibariyle Sakin Kent unvanına sahip küçük ve şirin bir ilçedir. Osmanlı’dan kalma tarihi evlerinin yanı sıra bölgede bulunan önemli tarihi mekânları; Yunus Paşa Camisi, Hacı Atıf Han, Orhan Gazi ve Yunus Paşa Çarşıları, tarihi hamamı, beş yüzyıllık çınar ağacı, Fenerli Evi ile geçmişten günümüze tanıklık eder.

Karasu ve Kaynarca ilçelerinin arasında yer alan Acarlar Longozu, kapladığı alan bakımından Türkiye’nin en büyük longozu olma özelliğine sahiptir. Adeta bir nilüfer cenneti olan Acarlar Longozu bozulmamış doğal yapısı ve bünyesinde barındırdığı zengin endemik canlı yapısıyla ülkemizin en önemli eko-turizm merkezlerinden biridir.

Türkiye'nin en huzurlu coğrafi güzelliklerinden biridir. Stresli şehir hayatından bunalıp kendini doğaya atmak isteyenler için doğal bir cennettir.

Sapanca Gölü ve çevresinde durgun su kanosu, yelkencilik, su kayağı, doğa yürüyüşleri, Kırkpınar Beldesi’nde binicilik, ATV turu, paintball, dağ bisikleti, okçuluk gibi hobi ve spor aktiviteleri bölgede bulunan kulüp ve organizasyon şirketleri tarafından düzenlenmektedir.

Aktiviteler

Her biri ayrı zorluk derecesine sahip Türkiye'nin önde gelen trekking parkurları Sapanca civarında bulunur. Bunlardan en popüleri Sapanca'ya 15 km uzaklıkta yer alan 3 farklı parkura sahip Yanık Köyü’dür.  

Kartepe, büyüleyici atmosferi ve eşsiz manzarası ile bir taraftan Sapanca Gölü'ne hâkim, diğer yandan Körfez manzarası ile adeta dağın eteklerine tutunmuş gibidir. Günübirlik kayak tatili için en iyi alternatiflerden biridir.

Teşekkürler!
Kaydınız alınmıştır. Tarafınıza en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.